O klubie

Studencki Klub Kulturalny GWAREK to miejsce dla wymagających, którzy w muzyce szukają niebanalnych i nieschematycznych brzmień. To tu, w niepowtarzalnej atmosferze, organizowane są spotkania z szeroko pojętą kulturą: muzyką, teatrem, kabaretem czy filmem. W tej konwencji, poszanowania dla wartości i jakości w sztuce, odbywają się od kilku lat Muzyczne Pogwarki (w każdy czwartek), które umożliwiają studentowi zapoznanie się z tonami i nutami bluesa, jazzu czy folku.

Inny projekt muzyczny BezGwaru spodoba się tym, którzy cenią sobie szczególną atmosferę koncertów, kontemplowanie muzyki i bezpośredni kontakt z artystą, który reprezentuje krąg ważnych i niezwykle cenionych twórców, zaznaczający swój wyraźny udział w historii polskiej muzyki. Cykl ten zakłada serię wyjątkowych spotkań z muzykami, którzy są niewątpliwymi autorytetami i twórcami otoczonymi podziwem i szacunkiem. Koncerty BezGwaru odbywają się w soboty.

W ramach projektu Studio Kabaretu (w każdą środę) organizowane są eksperymenty i doświadczenia związane ze sztuką satyry i rozbawiania widza pod hasłem Sceny Kabaretowych Doświadczeń. Bywalcy mogą uczestniczyć w projekcie open mike, mogą usłyszeć stand up, pokibicować młodym kabaretom, które występują w ramach Kabaretowej Sceny Młodych, zadać pytanie swojemu ulubionemu twórcy kabaretowemu podczas Rozmów za Kulisami.

Niezapomniane koncerty rocka można zobaczyć w serii wykładów wzROCKowisko prowadzonych przez Jerzego Skarżyńskiego, który jest dziennikarzem muzycznym, związanym z Radiem Kraków od ponad 32 lat. Na antenie Radia prowadził programy promujące wartościową muzykę rockową, m.in.: Muzyczny Budzik, Perły z Rockowego Lamusa, Klasyka i Rock. Obecnie przygotowuje mającą już 17 lat Listę Niezapomnianych Przebojów oraz program Pociąg Do Muzyki.

wzROCKowiska, spotkania z animacją w ramach cyklu Anima & Etiuda przedstawia oraz wizyty podróżników podczas Gwaru Świata odbywają się we wtorki pod wspólną nazwą Projektor ds. Studenckich.

W Klubie Gwarek z pewnością można odnaleźć inspirację i zaspokoić głód prawdziwej i wartościowej sztuki.
Klub Gwarek Klub Gwarek