Klub Studio - Synestezjowe Pogwarki: Konrad Baran Quartet

Synestezjowe Pogwarki: Konrad Baran Quartet

21.11 / czw. / 20:30

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Konrad Baran Quartet
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Autorski projekt Konrada Barana, absolwenta Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Zespół posługuje się językiem muzycznej improwizacji, a w swoim repertuarze posiada nie tylko oryginalne kompozycje, ale również utwory takich muzyków jak Esbjörn Svensson, Søren Dahl Jeppesen czy Jakob Bro. Zestawienie klasycznej formuły kwartetu jazzowego z nietypowym instrumentarium sprawia, że muzyka zespołu intryguje brzmieniem, urzeka lekkością i zaskakuje energią.

Konrad Baran

Ukończył studia na kierunku Jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Uczył się w klasie wybitnego polskiego wibrafonisty jazzowego Karola Szymanowskiego, twórcy unikatowej sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie. Komponuje i aranżuje. Interesuje się szeroko pojętą muzyką improwizowaną, szczególnie jazzem skandynawskim. Miał okazję występować na koncertach organizowanych w ramach Bydgoskiej Akademii Jazzu oraz na festiwalu Drums Fuzje. W grze na wibrafonie posługuje się techniką sześciopałkową.

Skład zespołu: Konrad Baran - wibrafon Urszula Baran - flet poprzeczny, flet altowy Mariusz Spilarewicz - kontrabas Darek Krzysztoń – perkusja