Jerzy Filar Trio

Scena Pod Górniczą Lampą:

klubgwarek - Jerzy Filar Trio 1

18.12.2021 / sob. / 19:00

THE DOORS: 18:30
Galeria zdjęć

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Scena Pod Górniczą Lampą! Tym razem na naszej scenie zaprezentuje się wyjątkowy Artysta: Jerzy Filar!

Dla pracowników i emerytów AGH bilety z dofinansowaniem przez Dział Socjalny - informacja tel. wewn. 33-05.

Jerzy Filar – muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana, laureat wielu prestiżowych festiwali, nominowany do nagrody Fryderyk za album „Cienie”.

Posługując się gitarą, harmonijką ustną i swoim specyficznym, nieco chrapliwym głosem, potrafi wydobyć niezwykłą głębię z tekstów swoich i Jacka Cygana. Z pochodzenia zakopiańczyk, na scenie wulkan energii, ale też czarodziej słowa i dźwięku. Osobowość sceniczna, duże poczucie humoru, niezwykła wokalistyka - to cechy sukcesu jego koncertów. Wywodząc się z nurtu piosenki autorskiej, ceni sobie bezpośredni kontakt z publicznością, spontaniczne i wspólne śpiewanie.

Swoje płyty nagrywał z czołówką polskich muzyków jazzowych. Jego kompozycje to m. in. wykonywana przez wielu doskonałych wokalistów piosenka „Za szybą” (Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę…), czy słynna, energetyczna „Samba Sikoreczka”. Je właśnie usłyszą Państwo na koncercie, a także piosenki z ostatniej płyty „Dwie dusze”. Może się zdarzyć także nieco wspomnień z wcześniejszych albumów. W zespole z Jerzym Filarem zagrają: Piotr Engwert – gitara basowa i Andrzej „Kwiatek” Kwiatkowski – perkusja i akordeon.

GALERIA


WIDEO