Klub Zaścianek - Muzyczne Pogwarki: Alergen

Muzyczne Pogwarki: Alergen

15.11 / czw. / 20:30 / BRAMY: 19:30

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Alergen
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

ALERGEN to krakowski kwartet, który od 2005 r. nieprzerwanie funkcjonuje na polskim rynku muzycznym. W świadomości słuchaczy zaistnieli miedzy innymi dzięki świetnym koncertom oraz utworowi „Kiedy odejdziesz”, który jeszcze przed premierą pierwszej płyty (maj 2014 r.)z sukcesem zadebiutował na liście przebojów „Gorąca 20” Radia Eska.

Kolejny kawałek „Gorąca krew” nominowany do Jedynkowego Przeboju Wakacji (2014) Polskiego Radia Jedynka, obecny na listach przebojów w Polsce, UK oraz USA utwierdziły pozycję zespołu ALERGEN jako jednego z najciekawszych przedstawicieli młodego pokolenia pop/rock! Przeboje Alergenu są chętnie grane przez ogólnopolskie i regionalne stacje radiowe, a sam zespół często zapraszany do programów telewizyjnych.

W Listopadzie 2015 r. dzięki głosom internautów i Jury konkursu „Zagraj z Gwiazdami”, zespół zagrał w słynnej hali O2 Arena w Londynie razem z Kombii i Ewą Farną, ponownie w tym samym miejscu zespół pojawił się w maju 2016 rozgrzewając pełną salę podczas koncertu 35 - lecia Lady Pank. Dwa lata z rzędu (2015 i 2016) ALERGEN miał przyjemność wystąpić wśród największych gwiazd muzyki pop/rock podczas TOP STARS FESTIVAL, z którego w 2016 roku do sklepów muzycznych trafiła okolicznościowa składanka.

Nie długo po tym zespół miał ogromną przyjemność zagrać z legendą brytyjskiej sceny – zespołem The Sisters Of Mercy podczas prestiżowego X FESTIWALU LEGEND ROCKA w Dolinie Charlotty!

W 2017 r. singiel „Zaczekam na lepszy czas” dzielnie okupował pierwsze miejsca list przebojów w rozgłośniach radiowych. 2018 r. zapowiada się równie pracowicie, koncertowo i przebojowo! Od samego początku działalności krakowskiego kwartetu priorytetem było wykonywanie autorskiej muzyki, podpartej energetycznymi, pełnymi przebojowości koncertami.

Dlatego przez ostatnie 13 lat zespół Alergen stał się klasą samą w sobie, o czym można się przekonać na koncertach..