Spajku / Dziunek

Muzyczne Pogwarki

klubgwarek - Spajku / Dziunek 1

17.02.2022 / czw. / 20:30

Wydarzenie zostało przeniesione z 3.02.2022 / czw. na 17.02.2022 / czw. Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność. Bilety można zwrócić w miejscu zakupu.

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Szanowni Państwo, ze względów zdrowotnych jednego z Artystów musimy przenieść koncert Spajku/Dziunek na 17 lutego.

Liczymy, że przybędziecie równie licznie jak planowaliście jutro! Za wszelkie utrudnienia przepraszamy, i zarówno zespół jak i my, nie możemy doczekać się tego koncertu.

Zapraszamy na kolejną edycje Muzycznych Pogwarków. Tym razem wystąpi dla Was tarnowski skład: Spajku/Dziunek! Tym razem nasz klub wypełnią rapowe beaty i nieoczywiste treści.

Spajku/Dziunek za świeży skład! Reprezentanci tarnowskiej sceny „Hip” i krakowskiej sceny „Hop”. Marcin (Spajku) to mistrz ceremonii, Patryk (Dziunek) to producent i beatmaker, czasem wesprze też akuratnym słowem. Obaj wcale nie z małym skillem! Muzycznym rdzeniem składu jest rap, ale dźwięki sięgają dużo głębiej, tworząc przestrzeń dla nieoczywistych treści. Inspiracje często pochodzą bezpośrednio od zawodowych muzyków zapraszanych do współtworzenia projektu.

Z dialogu i wymiany doświadczeń między członkami zespołu powstaje vibe zakorzeniony w małopolsce, ale bardzo mało polski. Horyzonty poszerzają przez współpracę. Inspiruje ich m.in. Rasmentalism, Łona i Webber, a także Robert Makłowicz. Zespół również otwiera się na cały świat „gotując” z zagranicznymi MC’s - Brotherman (UK), czy Shno Xavier (USA).

Grając live zawsze dają z siebie 100%, często poszerzając skład koncertowy o instrumentalistów. Supportowali m.in. Looptroop Rockers w kultowym klubie Fabryka w Krakowie, a także składy: Łona i Webber, Rasmentalism, Pokahontaz i raperów TEDE, Miuosh, czy Zeus.

Dotychczas w dyskografii grupy ukazały się: 1 - Kwestia Smaku - EP - 2011 2 - Technologia Żywienia - EP - 2012 3 - Głodni, ale wybredni - LP - 2014 4 - Za Świeży Skład - LP - 2020

GALERIA


WIDEO