DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Grzegorz Tomczak
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Wyjątkowy koncert artysty od wielu lat niewidzianego w Krakowie!

„O!powieści o kobietach” – to wspólny projekt Iwony Loranc i Grzegorza Tomczaka. Inspiracją dla tego programu były kobiety. I to one są bohaterkami piosenek. Ona i On śpiewająco opowiadają o kobiecych emocjach, uczuciach, lękach. Śpiewająca Ona – Iwona Loranc – artystka o aksamitnym głosie, wyrafinowanej wrażliwości i wielce emocjonalnej sile przekazu. Towarzyszy jej w tych opowieściach On – Grzegorz Tomczak – autor wszystkich piosenek i ich współwykonawca. „O!powieści o kobietach” to opowieści także o mężczyznach, bo tam, gdzie są kobiety, tam - oczywiście - zjawiają się i oni. Zawsze tak było. To prawo natury. Płyta "O!powieści o kobietach" miała swoją premierę w październiku 2017 roku.

Autorem i kompozytorem wszystkich piosenek jest Grzegorz Tomczak, który zaprosił do zaśpiewania kilku z nich Iwonę Loranc, z którą już wcześniej odniósł niesamowity sukces zdobywając 1. miejsce na Liście Przebojów Programu Trzeciego, piosenką „Szukałem cię wśród jabłek”. W programie znajdą się piosenki śpiewane zarówno solowo, jak i wspólnie, z towarzyszeniem Dawida Troczewskiego na fortepianie.

Poza tym w trakcie wieczoru usłyszymy kilka piosenek Grzegorza Tomczaka z lat wcześniejszych, w tym słynną "Niebieską piosenkę" czy "Idąc ciągle idź", z którą Grzegorz Tomczak został uhonorowany nagrodą publiczności na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie.