klubgwarek - Paweł Orkisz w "Koncercie 65+" pt. Moje najpiękniejsze

Paweł Orkisz w "Koncercie 65+" pt. Moje najpiękniejsze

29.01 / śr. / 19:30 / BRAMY: 19:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Paweł Orkisz
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Paweł Orkisz w "Koncercie 65+", pt. Moje najpiękniejsze...

w domyśle: najpiękniejsze chwile, miejsca, kobiety, słowa, wiersze, fascynacje i piosenki. Akompaniują: Piotr Bzowski i Zygmunt Golonka Będzie to jubileuszowy koncert tego znakomitego krakowskiego Artysty, który w styczniu obchodzi swoje 65 Urodziny.

Bard zapowiada muzyczną, liryczną opowieść nie tylko o sobie, ale przede wszystkim o tych, którzy razem z Nim dorastali, dojrzewali i.... przemijają. O przyjaciołach - pieśni Wysockiego i Garczarka, o miłości - słowami Baczyńskiego, Tuwima i Gałczyńskiego, o Krakowie - wg Piwnicy Pod Baranami, o łące, o lesie, o wodzie... - słowami Nohavicy. Najwięcej, oczywiście, będzie autorskich piosenek, w tym kilka zupełnie nieznanych. Orkisz w latach 80. redagował śpiewniki turystyczne i rajdowe, ma w repertuarze mnóstwo pięknych piosenek, które - jak twierdzi - są mu niemal tak bliskie, jak własne. Chce je zaśpiewać, rozradować swoje serce brzmieniem i treścią wielu z nich. I obecnością publiczności balladowej. (więcej: www.orkisz.pl)

Paweł Orkisz ma ze starym Gwarkiem miłe wspomnienia, bo w 1983 roku zdobył tutaj I nagrodę Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena z Grupą PASS (Lamers, Błaszczyński, Jóźwiak i PO). Jednak dzisiaj klub Gwarek to znakomite wyposażenie i oświetlenie, wygodna, szeroka scena, doskonała widoczność, miejsca w wygodnych krzesłach przy stolikach kawiarnianych. Bar. Nie ma gastronomii, dlatego kolację należy zjeść wcześniej, ale podczas koncertów to... oczywista zaleta. Zapraszamy!