Klub Zaścianek - John Corabi (ex-Motley Crue, The Dead Daises)

John Corabi (ex-Motley Crue, The Dead Daises)

29.01 / wt. / 19:00 / BRAMY: 18:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
John Corabi
PiS
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

ohn Corabi – amerykański wokalista, gitarzysta a także kompozytor znany ze współpracy z zespołem MOTLEY CRUE. Na początku lat 90-tych, zastąpił oryginalnego wokalistę Vince Neila. Z MOTLEY CRUE wydał dwa albumy, a jego kompozycje zespół wykorzystywał jeszcze na kolejnych płytach. Zadebiutował wcześniej, bo pod koniec lat 80-tych w formacji SCREAM, z którą wydał jeden album.

Po rozstaniu z grupą MOTLEY CRUE, John nawiązał współpracę z byłym gitarzystą KISS: Brucem Kulickiem tworząc zespół o nazwie UNION. Mają w swoim dorobku 3 autorskie albumy oraz trasy koncertowe po całym świecie. Także z Brucem Kulickiem, oraz basistą Chuckiem Garrickiem (Alice Cooper) uczestniczą w projekcie perkusisty grupy KISS, Erica Singera zwanym E.S.P., który ma na swoim koncie 2 płyty.

Corabi udziela się także gościnnie jako wokalista na wielu albumach z cyklu „Tribute to…”, oraz, tym razem jako gitarzysta, w grupie RATT.

W Gwarku usłyszmy materiał promujący najnowszą autorską płytę UNPLUGGED, na której znajdują się utwory premierowe, jak i kompozycje znane z wcześniejszych jego dokonań, w nowych akustycznych aranżacjach oraz utwory którym inspiruje się John.

Corabi obecnie jest frontmanem supergrupy The Dead Daises, złożonej z muzyków Guns N’ Roses, Whitesnake, Journey, Hardline, Bad Moon Rising czy Thin Lizzy. Grupa pojawiła się już dwukrotnie na Festiwalu Woodstock, ostatnim razem dając spektakularny koncert na głównej scenie z Gorzowską Orkiestrą Symfoniczną dla pond 500 000 widzów, nazwanym Concert For Freedom. https://www.youtube.com/watch?v=4j8rOMeIMr8

Jako support Amerykanina na scenie pojawi się PiS, duet gitarzysty Piotra Lekkiego i wokalisty Sierścia, wokalisty grupy 4 Szmery.