Klub Gwarek - Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

klubgwarek - Warszawska Orkiestra Sentymentalna

18.03.2023 / sob. / 20:00

Wydarzenie zostało przeniesione do Klub Studio Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność. Bilety można zwrócić w miejscu zakupu.
Galeria zdjęć

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie nas inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – wybierają to, co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych, i wykonują zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej. Zadebiutowali na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia ukazał się debiutancki album „Umówmy się na dziś”.

W maju 2017 roku debiutancka płyta „Umówmy się na dziś” otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu „Nowa Tradycja”. Kolejnym majowym wyróżnieniem dla debiutu stały się Wirtualne Gęśle – internauci uznali, ze jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016.

Ponieważ dansingowy repertuar międzywojnia to studnia bez dna, regularnie go zgłębiają, czego owocem jest drugi album – „Tańcz mój złoty”. Jego premiera odbyła się w formie balu w domu bankowym Wilhelma Landaua przy 7-go października 2017 roku.

Dyskografia orkiestry w ostatnim czasie dynamicznie się rozszerza, już dwa miesiące po premierze „Tańcz mój złoty”, 10 grudnia, na rynek trafił świąteczny „Śpiewnik kolędowy” w ich wykonaniu. Udało się na nim zaaranżować i nagrać wybrany repertuar w sposób naśladujący dawne nagrania przedwojenne, a także czerpiąc z polskiej muzyki tradycyjnej. W listopadzie 2018 roku trafił do rąk słuchaczy album „Płyń Wisełko”.Piosenki, które się tam znalazły, opowiadają o codzienności żołnierzy, w szczególności ułanów, o ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości, poczuciu humoru i namiętnościach.

GALERIA


WIDEO