Scena Pod Górniczą Lampą: Tomek Wachnowski

klubgwarek - Scena Pod Górniczą Lampą: Tomek Wachnowski

16.10.2021 / sob. / 19:00

THE DOORS: 18:00

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


Studencki Klub Kulturalny GWAREK i Scena Pod Górniczą Lampą zapraszają na ciepły, mocny, męski koncert Tomka Wachnowskiego, z towarzyszeniem Olega Dyakka (perkusja, akordeon) i Wojciecha Fronta (kontrabas). Jest to pierwszy koncert na Scenie Pod Górniczą Lampa po przerwie spowodowanej pandemią, ale też trzykrotnym zalaniem klubu i remontem - traktujemy go więc jak nowe otwarcie. W opuszczonym na tak długo wnętrzu dzięki publiczności i muzyce zaczyna się nowe życie.

Co nas czeka?

Tomek Wachnowski, na scenach od 1984 roku, kompozytor, autor, laureat wielu nagród muzycznych (Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej FAMA w Świnoujściu i in.). Koncertował dla polonijnej i amerykańskiej publiczności w USA. Po powrocie nagrał autorski program „Śniegowice” z udziałem krakowskich muzyków: pianisty i aranżera Tadeusza Leśniaka oraz saksofonisty Leszka Szczerby.

W 1999 roku Tomek Wachnowski został wybrany przez Jean Jacques’a Goldmana – kompozytora muzyki do filmu pt. Asterix i Obelix kontra Cezar do zaśpiewania polskiej wersji piosenki promującej ten film. Piosenka pt. „Ona nie widzi mnie” do której Tomek Wachnowski napisał również polski tekst, stała się jednym z przebojów lata 1999 roku i znalazła się na płycie „Właśnie tak” i na płycie z muzyką z filmu „Asterix i Obelix kontra Cezar. Na pewno znacie!

Następną wydaną płytą była, doskonale przyjęta, „Dla bogaczy pogoda”. Pisze muzykę filmową. Do spektakli teatralnych i dla wielu wykonawców polskiej sceny muzycznej.

GALERIA


WIDEO