CENY BILETÓW

Typ biletu:
Ulgowy
Typ miejsca:
Płyta Główna (m. siedzące)
Cena:

20 zł

Typ biletu:
Normalny
Typ miejsca:
Płyta Główna (m. siedzące)
Cena:

25 zł

Typ biletu:
Normalny
Typ miejsca:
Płyta Główna (m. siedzące)
Cena w dniu koncertu:

35 zł

ZAKUP BILETÓW ONLINE

Bilety dostępne w partnerskich sieciach sprzedaży

ZAKUP BILETÓW KOLEKCJONERSKICH

Bilety kolekcjonerskie nie są dostępne w sprzedaży stacjonarnej

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Grzegorz Tomczak
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Recital autorski "Ja to mam szczęście" Grzegorz Tomczak oraz Dawid Troczewski - fortepian

Wyjątkowy koncert artysty od wielu lat niewidzianego w Krakowie!

Grzegorz Tomczak rozpoczął swoją przygodę z piosenką i sceną od głównej nagrody na XVI Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1979 roku. Pieśniarz, poeta, jego piosenki śpiewali wybitni artyści polskiej estrady - Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Mr Zoob, Pod Budą. W roku 1999 na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA otrzymał nagrodę publiczności za piosenkę "Idąc zawsze idź" - do dziś przebój, jeśli można tak powiedzieć, piosenki autorskiej. Wydał cztery płyty: "Ja to mam szczęście" (2001) - ze słynną "Niebieską piosenką"; "Miłość to za mało" (2009) - piosenka "Szukałem cię wśród jabłek" (duet z Iwoną Loranc) zdobyła 1 miejsce na Liście Przebojów Programu III PR; "Piosenki ważne i najważniejsze" (2010) i ostatnią (2017), z doskonałymi recenzjami, "Opowieści o kobietach" (z Iwoną Loranc).

Grzegorz Tomczak mówi o programie: „Ja to mam szczęście”. Każdy ma szczęście! Ot, choćby dlatego, że żyje, ma dach nad głową, kocha, jest kochany; że świeci słońce, że zawsze po zimie jest wiosna, że istnieje miłość i dobro. Jednak tam, gdzie jest szczęście, jest i nieszczęście, więc i ono się zdarza. Trzeba się z nim pogodzić. Nie trzaskać drzwiami, nie wychodzić. Najlepiej usiąść i posłuchać piosenek. Piosenek lirycznych, poetyckich, przy których można wyciszyć skołatane myśli. Choć na chwilę oderwać się od hałaśliwego świata, by pobyć ze słowem. Śpiewanym i mówionym.

Będzie to wieczór szczególny, ponieważ koncert ten jest jednocześnie koncertem inaugurującym działalność nowej sceny muzycznej Pod Górniczą Lampą, przygarniętej przez Studencki Klub Kulturalny "Gwarek" Akademii Górniczo-Hutniczej przy ul. Reymonta 17. Taka właśnie poezja będzie na tej scenie gościć, taka właśnie muzyka rozbrzmiewać.