Klub Zaścianek - Jerzy Górka ARTkiestra + Oversaturate

Jerzy Górka ARTkiestra + Oversaturate

7.12 / pt. / 19:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Jerzy Górka Artkiestra
Oversaturate
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Zapraszamy na wielki powrót zespołu Jerzy Górka ARTkiestra! Jedyny w swoim rodzaju koncert, na którym usłyszymy zarówno stary materiał z płyty "Struktury" jak i premierowy, pochodzący z najnowszego albumu "Drugie Wołanie"! Taka okazja może się już więcej nie powtórzyć. Prawdziwa uczta jazzrockowa, idealna na piątkowy wieczór.

JERZY GÓRKA ARTKIESTRA​​ - zespół założony w 2005 roku przez perkusistę zespołu ​GOLEM ​​Jerzego Górkę, w aktualnym składzie: ​Michał Kołodziejczyk​​ – gitara, ​Piotr Rupik​​ – klawisze, ​Łukasz Jura​​ – bas, ​Szczęsny Skrzypiec​​ – instr. perkusyjne, ​Jerzy Górka​​ – perkusja, pracuje od 2008 roku. Muzyka zespołu tworzy wyraźnie przemyślany koncept, zawiera wiele zaskakujących zwrotów, często bardzo precyzyjnie zaaranżowana, z improwizowanymi solami poszczególnych muzyków, jest fuzją wielu gatunków muzycznych: art-rock, jazz-rock, free, muzyka współczesna. W kompozycjach Artkiestry pobrzmiewają echa takich wykonawców jak King Crimson, Mahavishnu Orchestra czy SBB. Aktualny materiał koncertowy zawiera utwory z wydanej w 2005 roku płyty „Struktury”, materiał zarejestrowany na płycie „Drugie wołanie” wydanej przez wytwórnię Lynx Music w 2018 roku oraz nowe utwory obecnego kwintetu.

Zespół Oversaturate powstał niejako przypadkiem w roku 2011. Wtedy to, niezobowiązujące jam-session 3 muzyków wywodzących się z zupełnie różnych środowisk przerodziło się w dłuższą przygodę. Początkowo trio grało covery takich zespołów jak Tool, Marillion, Kyuss czy Soundgarden, by wkrótce rozpocząć pracę nad tworzeniem własnych kompozycji w klimatach szeroko pojętego rocka progresywnego. W 2012 roku ukazał się ich debiutancki album, a grupa intensywnie koncertowała, by w 2014 roku ograniczyć występy i skupić się na nagraniach materiału do drugiego albumu, którego brzmienie ewoluowało w kierunku nastroju, przekazu i spójności brzmienia oraz wzajemnych relacji poszczególnych instrumentów. Niestety różne perypetie życiowe i emigracja spowodowały faktyczne zawieszenie działalności w trakcie produkcji a projekt został odłożony do szuflady w 2015 roku. Po kilku latach przerwy zespół powraca do pracy nad zawieszonym materiałem oraz do jego prezentowania podczas koncertów.