TRICOLOR

58. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie

klubgwarek - TRICOLOR 58. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie

21.10.2022 / pt. / 20:00

THE DOORS: 19:30
Galeria zdjęć

Organizator

Fundacja ACADEMICA

OPIS WYDARZENIA


TRICOLOR jako zespół zadebiutował w 2001 roku, by rok później wygrać wszystkie znaczące imprezy festiwalowe skupiające artystów z kręgu piosenki poetyckiej i aktorskiej, od krakowskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki po wrocławski Przegląd Piosenki Aktorskiej. Po kilku latach koncertowania i wydaniu płyty „TRICOLOR” artyści poświęcili się indywidualnym karierom, ale pomysł na zespół nigdy z ich głów nie wywietrzał i po 20 latach od pierwszych, znaczących sukcesów pojawili się ponownie na scenach. Jest świeża energia, jest radość ze wspólnego grania, a gdy dodać do tego doświadczenie, program opracowany z sercem i luz sceniczny właściwy profesjonalistom, otrzymujemy koncert doskonały. * TRICOLOR - zespół, który powstał po to, by dostarczać słuchaczom wrażeń najwyższej próby. Tworzy go troje, co bardzo ważne, przyjaciół z Bielska-Białej. Jego duszą i energią jest Iwona Loranc, wokalistka i aktorka, obdarzona aksamitnym, czekoladowym głosem. Artystka znana od lat, występująca na scenach najważniejszych teatrów muzycznych w Polsce. Sercem i rytmem zespołu jest fantastyczny gitarzysta Jan Stachura, muzyk i pedagog, wspierający swoim talentem lub opieką artystyczną wiele bielskich zespołów i przedsięwzięć muzycznych. No i jest jeszcze Krzysztof Maciejowski, skrzypek, kompozytor i aranżer. To on jest malarzem klimatów, to on powoduje, że podczas koncertów Tricoloru unosi się nad wszystkimi eteryczna mgła zachwytu. Tak, koncerty tego zespołu to stojące na najwyższym poziomie artystycznym i wykonawczym spektakle, dające publiczności pełny wachlarz doznań i odczuć. To piosenka poetycka w pełni świadoma swojej mocy uduchowienia, ale naturalnie pozbawiona niepotrzebnego patosu. To nastrojowa poezja w kwiecistej sukni.

  • Iwona Loranc (śpiew) - aktorka i wokalistka o ciepłym i ciemnym głosie. Choć na co dzień występuje, między innymi, w teatrach Komedia (Warszawa) i Buffo (Tychy), współpracuje z Grzegorzem Tomczakiem, Miłoszem Wośko czy Dawidem Troczewskim, a także często bierze udział w dużych wydarzeniach koncertowych, to jej serce pozostało w Bielsku -Białej, a Tricolor jest jej artystycznym domem.

Krzysztof Maciejowski (skrzypce) - kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Współpracuje głównie z teatrami (dwukrotny laureat nagrody Złotej Maski za kompozycje do spektakli), ale nieobca jest mu także muzyka popularna (współpraca z DeMono, Magmą, Mieczysławem Szcześniakiem, Golec u’Orkiestrą i in.).

Spiritus movens zespołu Tricolor, Jan Stachura (gitara) - dobry duch i mentor wielu bielskich muzyków i przedsięwzięć artystycznych. Członek legendarnej bielskiej grupy Salvator. Na scenie to oaza spokoju (choć w jego gitarze drzemie dynamit) i gwarancja najwyższych doznań artystycznych.

GALERIA