DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Uli Jon Roth
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA
Oświadczenie

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Uli Jona Rotha - niemieckiego gitarzysty, byłego członka zespołu Scorpions, z którym nagrał takie płyty jak Tokyo Tapes, Taken By Force, Virgin Killer czy In Trance.

Koncert w Krakowie odbędzie się w ramach ogólnoświatowej solowej trasy Uliego, zatytułowanej „Interstellar Sky Guitar” zaplanowanej na 2020 rok. Będzie to wyjątkowa okazja aby zobaczyć i wysłuchać Uliego w intymnej i kameralnej atmosferze, na koncercie, na którym zaprezentuje utwory z albumu Metamorphosis (4 pory roku Vivaldiego), klasykę, flamenco, rockowe utwory z których jest najbardziej znany (Sails of Charon) oraz, co rzadko spotykane, Uli zagra również na pianinie.

Uli Jon Roth - urodzony w 1954r. w Duesseldorfie, jest wybitnym multiinstrumentalistą, piszącym własne kompozycje i aranżacje. Jest także reżyserem muzycznym, malarzem realistycznych obrazów w technice oleju, poetą oraz filozofem.
Uli jest twórcą legendarnej już dzisiaj sześciooktawowej gitary, Sky Guitar. Jest także producentem swoich albumów oraz reżyserem klipów muzycznych.Gitarzysta został uznany za jednego z twórców neoklasycznego stylu gry na gitarze. Wskazywany wielokrotnie przez wielu znanych gitarzystów, jako najważniejsza artystyczna inspiracja.
W latach 1973 – 1978 gitarzysta oraz kompozytor największego w historii niemieckiego zespołu rockowego, The Scorpions, z którym nagrał 5 albumów, większość osiągnęła status złotej płyty.

Po odejściu z The Scorpions, Uli założył Electric Sun, który wydał 3 studyjne albumy. Roth jest także autorem 4 symfonii i 2 koncertów klasycznych. Ostatni solowy album z autorskim materiałem nosi tytuł „Under A Dark Sky” Uli wydał w 2008r. Ostatni album Rotha to „Scorpions Revisited” z 2015 roku.

W 2004 roku wraz z Rudolfem Schenkerem został sklasyfikowany na 50. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu Guitar World.

Bilety:
100 zł - przedsprzedaż
120 zł - w dniu koncertu
Koncert siedzący.

Dostępne online:
https://ticketclub.pl/miejsca/klub-gwarek-krakow-56/
https://www.ebilet.pl/miejsce/klub-gwarek

Uli Jon Roth (ex-Scorpions) Solo World Tour 2020 - Interstellar Sky Guitar
Klub Gwarek
Kraków, ul. Reymonta 17
22.03.2020
19:00 - thedoors
20:00 - start

Uli Jon Roth:
https://www.ulijonroth.com/
Facebook:
https://www.facebook.com/ulijonrothofficial/