Klub Zaścianek - Muzyczne Pogwarki: the pajx + Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów

Muzyczne Pogwarki: the pajx + Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów

13.12 / czw. / 20:30 / BRAMY: 19:30

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
the pajx
Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

the pajx: Założony w 2010 roku kolektyw to piątka chłopaków, którzy muzyką chcą się bawić. Stawiają na proste, melodyjne kompozycje w połączeniu z niebanalnymi tekstami traktującymi o miłości, życiu, przemijaniu. Muzykę, którą grają określić można jako połączenie rocka alternatywnego, ska i punku. 29 października 2017 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. "Blaszka". Zostali wymienieni w gronie najbardziej obiecujących rockowych zespołów ("#Rockowa10) w zestawieniu Antyradia w czerwcu 2018 The pajx występowali na trasach koncertowych zespołów takich jak Farben Lehre, Koniec Świata czy The Analogs. 4 sierpnia 2018 roku wystąpili na scenie Viva Kultura podczas Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock).

Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów: Jesteśmy młodym zespołem, który niejednokrotnie sprawdził się w sytuacjach klubowych oraz estradowych jako doskonały „rozgrzewacz” publiczności. To wszystko dzięki soczystym gitarom i pulsującemu groove’owi sekcji rytmicznej wzbogaconym o nietuzinkową charyzmę wokalisty i oryginalne, dowcipne, niekiedy wręcz ironiczne teksty, obok których nie można przejść obojętnie. Zespół jest lekkim i nieszablonowym tworem na polskiej scenie muzycznej, który bawi się różnymi formami muzycznymi. Czas poświęcony na nasz koncert to inwestycja, która procentuje uśmiechem i poczuciem ogólnego spełnienia.

Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów powstał w 2015 roku. Prawie natychmiast nagraliśmy krótką, cztero-utworową EP-kę, a pod koniec 2017 odbyliśmy sesję nagraniową , podczas której zarejestrowaliśmy kolejne utwory. W połowie 2018, nakładem kilkuset sztuk ukaże się nasz pierwszy album.