Klub Zaścianek - wzROCKowisko: JEFF BECK & FRIENDS "Live At The Hollywood Bowl"

wzROCKowisko: JEFF BECK & FRIENDS "Live At The Hollywood Bowl"

4.12 / wt. / 18:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

WIDEO

OPIS WYDARZENIA

W Hollywood Bowl Jeff zagrał porywający set, w którym znalazły się nagrania zarówno z czasów, gdy grał w legendarnym zespole The Yardbirds, jak i wybór kompozycji ze wspaniałej, kilkudziesięcioletniej kariery solowej. Zabrzmiały między innymi "For Your Love", "Beck's Bolero", "Cause We've Ended As Lovers", "Big Block", "Over Under Sideways Down", "A Day In The Life", "Blue Wind".

Na scenie pojawiło się w roli gości szereg wspaniałych kolegów po fachu i przyjaciół Becka, chociażby Steven Tyler z Aerosmith, Billy F. Gibbons z ZZ Top, Jan Hammer, Beth Hart, Jimmy Hall, Buddy Guy. Występ zwieńczyło wykonanie kompozycji „Purple Rain” Prince'a w hołdzie zmarłemu parę miesięcy wcześniej artyście.

Kolejna dobra wiadomość dla fanów Jeffa Becka jest taka, że niebawem będzie mieć premierę film dokumentalny o angielskim geniuszu gitary. Znajdą się w nim fragmenty koncertu z Hollywood Bowl.

Jeff Beck, jeden z najbardziej wpływowych gitarzystów w historii muzyki, kilkanaście miesięcy temu świętował wspaniały jubileusz 50-lecia kariery. Z tej okazji artysta zagrał wyjątkowy koncert w pamiętającej wiele niezapomnianych koncertów sali Hollywood Bowl w Los Angeles. Zapis tego wydarzenia najpierw ukazał się na winylu. Wkrótce dostępny będzie także na płycie kompaktowej.