Klub Zaścianek - Gwar Świata: TamBylcy

Gwar Świata: TamBylcy

13.11 / wt. / 19:00

DODATKOWE INFORMACJE

Wydarzenie
Dodaj do kalendarza
Przeczytaj regulamin
Organizator: Fundacja ACADEMICA

GALERIA

OPIS WYDARZENIA

Zastanawialiście się kiedyś: - Jak za darmo zrobić z busa saunę? - Ile jest określeń na „renifera” w języku suomi? - Jak znaleźć darmowy nocleg w europejskiej stolicy? - Jak najszybciej odwiedzić trzy skandynawskie kraje? - Kto wita przekraczających Koło Podbiegunowe? Odpowiedzi na te i inne dziwne pytania udzielą wam TamBylcy!

TamBylcy, czyli Paulina i Marcin, to uzależniona od podróży para. Kompulsywnie wyszukują tanich lotów, wykupują wszystkie dostępne na rynku przewodniki, godzinami czytają relacje na podróżniczych blogach, a gdy tylko nadarzy się okazja wsiadają w samochód/samolot/autobus/pociąg/na rower lub do kajaka i opuszczają Kraków- raz na dłużej, raz na krócej, zawsze w jednym celu- żeby zachłysnąć się światem. Ich pierwsza daleka podróż - do Indii - była tak źle przygotowana, że do dziś zastanawiają się jak udało im się cało wrócić do Polski.

Była jednocześnie tak inspirująca, że właściwie już zawsze odtąd byli w trasie. Zwiedzili wspólnie całą Europę, zawędrowali do Azji i do Ameryk. Kilka miesięcy temu kupili starego vana i postanowili na czas jakiś przeprowadzić się do samochodu i obejrzeć świat zza szyb TamBusa.

Podczas spotkania opowiedzą o swojej pierwszej tambusowej wyprawie i podzielą się opowieściami z fińskiej Laponii. Będziecie mogli dowiedzieć się jak przygotować samochód na długą trasę i jak nie doprowadzić do rozlewu krwi, gdy nagle poczujecie, że 6 m2 to stanowczo za mało przestrzeni życiowej dla dwójki dorosłych ludzi.

Artykuły, zdjęcia i dzienniki z podróży znajdziecie na ich blogu: www.tambylcy.com .

Możecie też śledzić TamBylców na Facebooku i Instagramie.