PubQuiz

klubgwarek - PubQuiz

29.01.2023 / niedz. / 20:00

OPIS WYDARZENIA


Zapraszamy na PubQuiz w Gwarku!

👪 Zbierz drużynę, odpowiadaj na pytania i zgarniaj nagrody, w tym gotówkę i alkohol! 💵🍹

👉 Wpisowe do gry wynosi 10 zł za osobę.

👉 Bilety możesz także kupić online! Na stronie https://pubquiz.pl/krakow/ znajdziesz dodatkowe rabaty dla swojej drużyny!

👉Czym jest PubQuiz?

PubQuiz to gra drużynowa, która swoją formą przypomina popularne teleturnieje, jak „Milionerzy” czy „Jeden z dziesięciu”, a jej głównym założeniem jest odpowiadanie na pytania z różnych kategorii wiedzowych i zdobywanie nagród. W PubQuizie mogą wziąć udział wszyscy goście lokalu wraz ze znajomymi.

1️⃣ W pierwszej części PubQuizu zadawane są pytania, na które drużyna udziela odpowiedzi na specjalnie przygotowanych kartach.

2️⃣ W drugiej części prowadzący podaje odpowiedzi, aby uczestnicy mogli porównać je ze swoimi. Za każdą prawidłową odpowiedź drużyna otrzymuje 1 punkt, a za odpowiedź błędną lub jej brak - 0. Wygrywa drużyna, która uzyska najwięcej punktów 🏆

Oczywiście, jak w każdej grze, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, na przykład: gotówka, alkohol, czy voucher do wykorzystania w barze!

W PubQuizie wygrywają aż cztery drużyny! 🏆🏆🏆🏆

Ostatnia nagroda jest przekazywana drużynie, która była najbliżej odpowiedzi w Dogrywce, a nie wygrała żadnej z pierwszych trzech nagród.

👉 Uczestnicy 👪 Liczba uczestników biorących udział w grze jest dowolna (lecz zależy od liczby miejsc w lokalu). Mogą to być pojedyncze osoby lub drużyny. Każda z drużyn wymyśla swoją nazwę oraz wybiera przedstawiciela, który w razie potrzeby jest łącznikiem pomiędzy prowadzącym a zespołem.

👉 Rundy

Standardowy Quiz składa się z 9️⃣ dziewięciu kategorii po 5️⃣ pytań. Każda kategoria dotyczy innej dziedziny wiedzy. Przykładowy zestaw kategorii to:

❓ wiedza ogólna (pytania dotyczyć mogą... wszystkiego, np. seriali telewizyjnych, sportu, polityki, wydarzeń ostatniego tygodnia),

❔ obrazy (drużyna dostaje kartę z obrazami, na których należy np. rozpoznać celebrytę),

❓ muzyka (po usłyszeniu fragmentu utworu należy podać jego tytuł),

❔ nauka (sprawdzian wiedzy z historii, geografii, biologii i medycyny, fizyki, literatury itd.),

❓ inne (prawda czy fałsz, cytaty, kulinaria).

👉 Dogrywka

Po zakończeniu głównej części Quizu, czyli po zaprezentowaniu wszystkich pytań z 9 kategorii, od razu będzie przeprowadzona dogrywka. Biorą w niej udział wszystkie drużyny i odpowiedź na pytanie jest drużynowa. Pytanie dogrywkowe będzie dotyczyło liczby, a drużyna, która będzie najbliżej odpowiedzi prawidłowej, wygrywa. W przypadku, gdy w Quizie zasadniczym drużyny miały tyle samo punktów, wynik dogrywki rozstrzyga ich miejsce w tabeli. W ten sposób poznajemy 3 najlepsze drużyny! 🥇🥈🥉

Następnie z pozostałych drużyn, które brały udział w Quizie, a nie zdobyły nagród, system typuje drużynę, która była najbliżej odpowiedzi prawidłowej w dogrywce i to do niej trafia nagroda dodatkowa! 🏆

GALERIA