20:30
04.05.2017
czwartek
Muzyczne Pogwarki: SAYES

 

Wstęp wolny!

Ludzie się spotykają. Tak było od zawsze. Czasami rządzi tym przypadek, czasami przeznaczenie. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego do momentu, w którym cała ich energia zmierza w tym samym kierunku. Jeśli kilka prostych słów i parę akordów jest w stanie poruszyć czyjeś serce, to znaczy, że muzyka jest w stanie zmienić świat.

Nasze inspiracje, pomysły, pasja płyną ze sceny wprost do ludzi. Tego się nie udaje – to nosi się w sercu. Jak dar. SAYES powstał z połączenia sił uczniów słynnej tarnowskiej Szkoły Muzyków Rockowych. Początki zespołu to dwie płyty EP. Pierwsza z nich zarejestrowana w grudniu 2010 roku pt. Historia ledwie w zarysie oraz kolejna pt. 2012. Z drugiego wydawnictwa pochodzą utwory Salem czy Ostatni raz znane z 5 edycji programu Must Be The Music gdzie zespół zebrał bardzo pochlebne opinie od jurorów i przysporzył sobie wielu fanów. Do sukcesów pierwszych lat działalności należy zaliczyć udział w finale konkursu Zrób Głośniej portalu T-Mobile Music oraz Zrób Głośniej na T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. To był pierwszy duży festiwal zespołu. Kolejne lata to koncertowanie u boku takich sław jak Cool Kids Of Death, Myslovitz, L’Stadt, Lady Pank, Dawid Podsiadło, Zakopower, Mela Koteluk, Afromental, Brodka, Organek, Epica, The Raveonettes czy The Sisters of Mercy.

W roku 2016 zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Fonografika, pod której szyldem, już w październiku, będzie miała premierę debiutancka płyta pt. Marzyciel. Płytę promują single Wymyślę Cię oraz Oceany, które można usłyszeć w radio oraz w Internecie.

Obecnie zespół Sayes tworzą:

Kamil Juszczyk – wokal, gitara, słowa, piosenki;
Mateusz Juszczyk – perkusja;
Grzegorz Sipiora – bas;
Krzysztof Potok – gitara. 

cena biletu: Wstęp wolny!

projekt i wykonanie: www.zont.pl